6/17/2011

Методи боротьби ОУН



Напевно, всі українські націоналісти чули про ОУН, яка ставить собі за мету встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток. Але не всі знають методи боротьби проти ворогів.
Десять заповідей українського націоналіста:
  1. Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за неї.
  2. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації.
  3. Пам'ятай про великі дні наших визвольних змагань.
  4. Будь гордий з того, що ти є спадкоємцем боротьби за славу Володимирового тризуба.
  5. Помстись за смерть великих лицарів.
  6. Про справу не говори, з ким можна, а з ким треба.
  7. Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добра справа.
  8. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів твоєї нації.
  9. Ні просьби, ні грозьби, ні тортури, ані смерть не приневолять тебе виявити тайни.
  10. Змагатимешся до посилення сили, слави, багатства й простору Української Держави.

Діяльність організації спрямована проти польського режиму.

За даними сучасних українських істориків «ОУН здійснила в Галичині й на Волині сотні акцій саботажу, включно із підпалами маєтків польських землевласників, бойкотів державних шкіл та польської тютюнової й горілчаної монополії, десятки експропріаційних нападів на урядові установи з метою здобуття капіталів для своєї діяльності, а також більше 60 вбивств»

Терор ОУН був спрямований не тільки проти зовнішнього, але й проти внутрішнього ворога, у першу чергу — проти тих, хто виступив за нормалізацію стосунків з польським урядом. Сучасний український історик Я.Грицак відзначає, що «всього націоналістичне підпілля провело 63 замахи. Їхніми жертвами стали 25 поляків, один росіянин і один єврей; більшість — 36 — були українцями (з них один комуніст!)». Найвизначнішими жертвами терористичних актів ОУН були польські чиновники Тадеуш Голувко та Броніслав Перацький (особисто відповідальний за т. зв. пацифікацію, що призвела до масових арештів та знущань над українцями), чиновник радянського консулату Олексій Майлов (вбитий у помсту за голодомор 1932-33 в УСРР) та колишній сотник УГА, директор Української академічної гімназії у Львові Іван Бабій, звинувачений у співпраці з поляками.

Терористичними акціями ОУН спровокувала поляків на репресії проти мирного населення (так звана «Пацифікація» 1930 року), тільки за підозру у приналежності до ОУН українця могли ув'язнити до 5 років (спеціально для ув'язнення українських патріотів було відкрито концтабір «Береза Картузька») та поставили у скрутне становище партії леґального сектору. Українське політичне життя опинилося перед загрозою повністю бути загнаним у підпілля.

1934 року польська поліція заарештувала декількох провідних діячів ОУН, у тому числі Степана Бандеру і протримала їх в ув'язненні до початку Другої світової війни.

1938 - після утворення у Чехословаччині української автономії на території сучасного Закарпаття ОУН охопила своїми впливами її політичне, економічне, культурне життя. ОУН створила в краї воєнізоване формування «Карпатська Січ» - фактично збройні сили автономії. У лютому 1939 р. на виборах до Сойму Карпатської України перемогла коаліція самостійницьких сил, яку підтримувала ОУН. 15 березня 1939 року було проголошено державну незалежність Карпатської України, після чого (за потурання Німеччини) на її терен увійшли угорські війська. «Карпатська Січ» вела боротьбу з окупантами, проте сили були нерівними і новостворену державу було ліквідовано.

Після подій у Карпатській Україні, що виявили справжнє ставлення німців до українського питання, Провід українських націоналістів (ПУН) зайняв чітку і виразну позицію щодо політики гітлерівської Німеччини, яка стала виразно антинімецькою. У постановах Римського Збору відзначалося: «Українські визвольні змагання цілковито підметні в своїй основі й незалежні від кожночасного укладу міжнародних сил. Ніколи і ні в якій ситуації не піде український націоналізм на компроміси із займанцями України… Тільки з тими народами, що респектують ідею українського державного і соборницького визволення». ОУН самостійно почала готуватися до можливої війни, розраховуючи на власні сили і готуючись до протистояння з двома окупантами: німецьким нацизмом і російським більшовизмом.

6/16/2011

Характерники ( частина І )


Україна давно славиться своєю давньою та могутньою культурою. Це не тільки надзвичайні архітектурні, музичні, художні надбання, a й, нажаль, втрачені основи козацького бойового мистецтва. Але, якщо говорити точніше, то не втраченого, а до кінця не вивченого. І досі навколо українців, зокрема козаків, існує такий собі ореол містичності. Власне самі козаки відомі своєю хоробрістю, відданістю Батьківщині, новаторством у веденні бойових дій. Проте, навіть, серед таких вже "відбірних" українців знаходились ще більш унікальні. Крім довершених військових вмінь вони володіли чимось надприродним, що давало змогу творити унікальні речі. Звичайно мова йде про характерників... (характерник, химородник, галдовник («галдувати» — чаклувати) або заморочник (вмів напускати «морок» — туман, сон) — назва віщуна, чаклуна на Запорозькій Січі, який займався не лише ворожінням, але й лікуванням поранених козаків, їх психотерапією та фізичною підготовкою, про що існує ряд історичних свідчень очевидців, народних легенд та переказів. Характерник — своєрідний духовний наставник, якого козаки шанували і дещо побоювались, хранитель традицій і таємниць бойового мистецтва запорозького козацтва.)

Про них А. Чайковський пише: «Хто меткий та хитрий, вміє собі порадити, дістає від товариства прикметник характерника, якогось надчоловіка, котрого куля не бере і котрий самого чортяку вміє окульбачити і заставити собі служити». Д. Яворницький теж стверджує, що «між козаками завжди були так звані «характерники», яких ні вогонь, ні вода, ні шабля, ні звичайна куля, крім срібної, не брали.

Свій початок козаки-характерники ведуть ще від давньоукраїнських язичницьких волхвів (віщунів, чародіїв). Перші згадки про власне козаків-характерників датуються ХV століттям — про них писали руські та візантійські філософи. Пізніше польський історик Бартош Попроцький (*1540—†1614) лишив спогади про козаків, які не лише замовляли кулі, а й збирали їх з себе руками і кидали назад у ворогів. Ті, в кого потрапляли кулі, гинули на місці.

Проте сам феномен характерництва траплявся дуже рідко - лише один із сотні чи тисячі отримував подібний дар. Їх можна порівняти лише з теперішніми індиго, які теж мають надзвичайні можливості,  або геніями, які народжуються дуже рідко, проте їхній внесок у суспільство величезний. Характерники - це генії, генії українського бойового мистецтва. Їхні вміння мали обширний характер - від ходіння крізь стіни до обернення в тварин.

Можливо на появу таких людей вплинули постійні війни козаків з москаликами, ляхами та іншими загарбниками. У мирний час прояв вмінь був би не такий активний, оскільки зникає потреба у зупиненні куль знищення ворогів силою думки і це пояснює поступове зникнення характерників. В свою чергу фізичні вміння частково замінились на розумові.

Найвідомішим козаком-характерником називають козака Мамая — ідеалізований образ козака-мандрівника, воїна, мудреця, казкаря і характерника в одній особі. Також, за переказами, майже всі козацькі гетьмани, кошові отамани і відомі полковники були характерниками. Серед них — Дмитро Байда-Вишневецький, Іван Підкова, Самійло Кішка, Северин Наливайко, Петро Сагайдачний, Максим Кривоніс, Іван Богун, Данило Нечай і найбільший характерник з них — Іван Сірко.

За час свого отаманування — з 1659 по 1680 роки — Сірко брав участь у 55 битвах і скрізь виходив переможцем, не рахуючи безлічі дрібних сутичок з ворогами, не занесених до літописів і виграних ним. Козаки вірили, що він знає наперед про те, хто з ним збирається воювати, що під час бою може перекинутися на хорта, вовка чи яструба або заклясти вороже військо. Турецький султан видав фірман (указ) про моління в мечетях на загибель Сірка. Український письменник Адріан Кащенко писав про нього:
«Чи зміг би простий чоловік з такою невеликою купкою товариства самостійно, без чужої допомоги відбитись від далеко більшого і краще озброєного війська турецького і татарського, і більше 30 тисяч яничарів, мов баранів, вирізати між січовими курінями? А хто ж, як не характерник, зміг би вскочити з купкою товариства у самий Крим, кубло великої орди, поруйнувати його городи, вирятувати невільників, що зігнані туди з усіх земель, і взяти велику здобич? »

Існує легенда, що козаки 5 років не ховали Сірка після його смерті, возили його тіло із собою у походи і були переконані, що він і мертвий наводить страх на ворогів і допомагає їх перемагати. А згодом — відрізали його праву руку, з нею ходили на війну і за необхідності виставляли її наперед, приказуючи: «Стій, душа й рука Сіркові з нами!»

Вірили, що характерника можна було вбити лише срібною кулею в серце — тому вони нерідко першими йшли в бій.

Далі буде...

6/03/2011

Цікаве про Україну і те, що мало хто знає...(частина ІІ )


До вашої уваги список цікавого про Україну - у чому ми перші та останні, чим відрізняємось від інших країн та культур...


Українська мова третя за виразністю, чіткістю та мелодійністю

Українська мова вважається однією з найкращих для признання в коханні.

Українці одна з найтолерантніших у конфесійному відношенні націй

У ХІ столітті Київ був найбільшим містом Європи

Україна є світовим лідером з експорту соняшникової олії

Україна разом із США, Росією, Францією є учасником спільної програми, якою передбачено запуск 48 робочих і 8 запасних супутників, з них 36 запусків припадає на Україну (за допомогою ракетоносіїв “Зеніт”).

Колеса для місяцеходів робили на Харківському велосипедному заводі

У 1964 році в Україні був створений найбільший у світі прискорювач елементарних частинок

Найбільша монета України має номінал 2 мільйони карбованців

Засядько Олександр Дмитрович – забутий в Україні піонер використання ракетної техніки

Українські дівчата вважаються найкрасивішими в світі.

В Україні, в містечку Рахові, в оточенні мальовничих Карпат, знаходиться географічний центр Європи.

Найкоротший та найдовший проспекти Європи знаходяться в Україні

Україна сьогодні – це 0,41% території суші, 0,85% населення планети та 0,20% світового валового національного продукту.

Дністровський каньйон – найдовший у Європі

Україна посідає 4 місце в світі за кількістю громадян з вищою освітою

Руслан Пономарьов - самий юний чемпіон світу із шахів

Людина, яка вшанована найбільшою кількістю пам’ятників у світі, – Тарас Шевченко

Трембіта - найдовший духовий музичний інструмент у світі

Найглибша станція метро знаходиться в столиці України

Село Червона зірка в Дніпропетровський області має п'ятикутну форму

Україна володіє понад 1/4 родючих чорноземів світу

Перший в континентальній Європі комп’ютер створено в Україні

Київ вважають найзеленішим містом світу. На кожного мешканця міста приходиться 20 м2 зелені.

За рівнем корупції  Україна посідає одне з перших місць у світі...

Україна – найбільша за територією Європейська країна (не рахуючи Росію).
...

6/01/2011

Перша конституція в Європі

Усі українці прекрасно розуміють, що без конституції суверенна держава існувати не може. Адже конституція — основний державний документ, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування представницьких, виконавчих та судових органів влади, виборчу систему, права й обов'язки держави, суспільства та громадян. Інші закони держави, як правило спираються на конституцію.
Але мало хто знає, коли і ким була прийнята перша конституція.
Тому я використовуючи додаткові джерела дізнався, що перша конституція була прийнята Військом Запорозьким 1710 року. Конституція Пилипа Орлика — договір гетьмана Війська Запорозького Пили́па О́рлика зі старшиною та козатством Війська (від усієї старшини та козацтва конституцію Орлика підписав кошовий отаман Кость Гордієнко), який визначав права і обов'язки усіх членів Війська. Затверджений швецьким королем Карлом ХІІ. Написаний латинською і староукраїнською. Складається з преамбули та 16 статей. Пам'ятка української політико-філософської та правової думки. За оцінкою українських істориків є першою європейською конституцією нового часу.
Чинності не набула, оскільки була написана в умовах вигнання.